Partneři

 

Tisíckrát můžete trvdit, že vždycky jde jen o peníze a tísíckrát budu odpovídat, že pokud obchodní partneři nemají společný cíl (jiný, než zisk), nikam nedojdou. Při jednáních o možných partnerstvích vždycky vycházíme z toho, jestli máme i společný pohled na svět, zda nás spojuje něco víc.

Jsme pyšní, že se našimi partnery staly tyto společnosti:

Odpovědnost, bezpečnost, dlouhodobá kvalita. Značka Volvo je jedním z hlavních vývojářů automobilových bezpečnostních prvků a v jejích vozech najdete nejširší bezpečnostní výbavu na trhu ve standardní výbavě. Byla to švédská automobilka, kde světlo světa spatřila řada vynálezů a patentů, které dnes užívají všichni výrobci automobilů – s tříbodovým bezpečnostním pásem počínaje.
Hranice bezpečnosti posouvá Volvo stále dál. Již v jeho nejbližších plánech figuruje číslo 2020 jako rok, od něhož by ve voze této značky neměl zemřít ani jeden pasažér! Jejich podpora a spolupráce nám tedy umožňuje hned několik cest – natáčení mezi leadery světového vývoje v automotive a také pochopitelně bezpečnou a pohodlnou dopravu za natáčením i za přednáškami pro veřejnost. Předpokládáme, že s vozy nejnovější generace Volvo najezdíme až 120 000 kilometrů po celém světě.

A poslední novinka: společnost Volvo Cars byla v hodnocení společnosti Ethisphere označena za jednu z nejetičtějších firem světa!

Logistika dat je choulostivá záležitost nejen doma a v kancelářích. Jedna věc je sestavit techniku a štáb, které vydrží fungovat v tropech, stejně jako v poláru. Když ale utratíte statisíce za složité natáčení třeba mezi jihoamerickými indiány Waorani v Amazonii, na konci se vše smrskne do několika SD karet a terabajtů dat. Pokud by SD karty nebyly spolehlivé, pokud by harddisky vykazovaly chybovost hned po prvních nárazech během cesty, všechno by přišlo vniveč. ADATA se dlouhodobě specializují na odolné a spolehlivé datové nosiče. A díky našemu partnerství jsme se stali i určitou „zátěžovou zkušební laboratoří” jejich produktů.

Fotobatohy na techniku, která díky tomu cestuje s námi jako v peřince. Dlouhodobý vývoj a hluboká znalost filmové a fotografické branže nám umožňují postupovat s každým natáčením dál k cíli. V Amazonii jsme jejich dry zone batohy nechtěně podrobili totálnímu testu, když jsme s nimi byli nuceni plavat přímo v řece Cononako. Nejen že jsme tak prověřili, že jsou doopravdy vodotěsné, ale navíc pro Petra Juračku a Petra Horkého zafungovaly i jako nadlehčující plováky!

Náš dlouhodobý stabilní partner, se kterým jsme měli tu čest vyrábět i náš první celovečerní film Století Miroslava Zikmunda, který se stal nejnavštěvovanějším dokumentem v českých kinech a promítal se i ve Velké Británii, v Rusku a Dánsku. Značka Nikon se už po desetiletí drží toho, že jejich stroje neselhávají v žádných podmínkách a jsou dokonalými partnery pro fungování v libovolných podmínkách. Mohu potvrdit. Už jsem opravovali kdeco, už nám vypověděly služnu různé části výstroje, ale to, co má na sobě nápis Nikon, funguje neustále.